The End Zone / L.J Shen


★★★✩✩

בשבוע האחרון היה לי קשה לקרוא, עברו כמה ימים מאז שנגעתי בספר ומבחינתי זה ממש הרגיש כמו מחסום קריאה.
כאשר שמעתי על אוסף של אחת עשרה נובלות שכולן עוסקות בכוכבי ספורט, הרגשתי שזה יכול להיות בדיוק הפתרון בשבילי, נובלה קלילה ולא מחייבת.
האוסף המדובר נקרא Team Player וכפי שנאמר, כולו מורכב מסיפורים מפילי לסתות על הגברים הסקסיים של עולם הספורט. האוסף כולל כמה מהסופרות האהובות עלי, ביניהן ליהי שן, (ספארו, כלוב שבור, נקמה כפולה), קייט סטיוארט (משחק מושלם, אהבה בליגה הבכירה) ועוד כמה שטרם יצא לי להכיר.

בחרתי להתחיל את הקריאה בנובלה מאת ליהי שן שנקראת The End Zone.
הנובלה מאד קצרצרה וקלילה וכוללת תשעה פרקים בסך הכל. רמת האנגלית לא גבוהה במיוחד ואני ממליצה למי שחוששת או למי שרוצה להתחיל לקרוא באנגלית בהחלט לרכוש את האוסף הזה.
לאחרונה, הנובלה גם יצאה כספר בפני עצמו עם כריכה חדשה ותוספת על אמיליה ווישס מסדרת Sinners of Saint

הגיבורים שלנו הפעם הם ג'ולי לואיס וסייג' פוריאייר, ידידים טובים וחברי ילדות.
ג'ולי (או ג'וג'ו) וסייג' הכירו בגיל 10 לאחר שסייג' עבר לגור בשכנות לג'וג'ו. הקשר החברי שלהם המשיך להיות חזק לאורך השנים והם החליטו לחלוק יחד דירה במעונות בקולג' (לגמרי מתכון לצרות אם אתן שואלות אותי...).

הפרולוג והאפילוג מסופרים בגוף שלישי אך שאר הנובלה מסופרת בגוף ראשון מנקודת מבט מתחלפת בין ג'וג'ו וסייג'.

סייג' הבלונדיני והמפוסל לשלמות (תיאור חיצוני מעולה ומזיל ריר... כמו שליהי יודעת לכתוב אותם) הוא לגמרי האתלט המצוי. מלך הקמפוס, זכר אלפא אולטימטיבי וכמובן דושבג (Douchbag) ששוכב עם כל דבר שזז.

Sage Poirier. Louisiana’s finest college quarterback. The man who put the ‘ho’ in manwhore. Sage’s dick has been passed around like community property. I’m surprised he’s not partly funded by the government.

בילדותו סייג' חווה טראומה מסויימת אך זה לא מוזכר כלל בנובלה למעט בפרולוג. בנוסף, זה לא נראה כי השפיע על חייו של סייג' בשום צורה. מהבחינה הזו, הרגשתי תחושה של פספוס. מובן שזו נובלה והיא צריכה להיות קצרה אך ההחלטה להכניס טראומת ילדות ואז לא להתעמק בה בכלל הייתה תמוהה בעיניי.

ג'וג'ו היא הילדה הטובה הטיפוסית עם המראה הנכון, בלונד תות ועיניים חומות, גדולות ותמימות. היא תומכת בסייג' ובקריירה שלו ומכיוון שהיא מכירה אותו מגיל קטן, היא לא רואה בו את אותו כוכב הקולג' כמו שכולם רואים אלא את מי שהוא מתחת לשכבות האלה.
אפילו שהם רק חברים טובים, סייג' מנצל את ההזדמנות בכל פעם שהוא ליד ג'וג'ו ומנסה להכניס אותה למיטה. ג'וג'ו ממשיכה לדחות אותו פעם אחרי פעם ומעוניינת שהם ישארו חברים טובים ולא מעבר לכך, כמובן שהיא נמשכת אליו אך היא פוחדת מההשלכות שיכולות להיות על החברות ביניהם.

Sage scans me through his signature droopy, ink blue eyes, and I swear my ovaries are singing a cappella at the sight of his jaw of steel.

אפשר להגיד שלא נקשרתי לזוג הזה ולא הרגשתי חיבור אליהם במהלך הקריאה. לי בדרך כלל ישנה בעיה עם נובלות שבהן מציגים לנו דמויות מאפס כי ישנה הרגשה של Fast Forward ובעצם ניסיון לדחוס את כל סיפור ההכרות שלהם למספר עמודים מצומצם. פה בהחלט הייתה לי את ההרגשה הזו ואני מאמינה שיש מקום לספר המשך עליהם או לספר מקדים בו יורחב סיפור הכרותם ומה שהם עברו יחד בילדות.

במהלך הקריאה היו כמה קטעים מצחיקים, דיאלוגים שנונים ואזכורים לטיילור סוויפט, סיימון קאוול ומשחקי הכס.

What is it about me that attracts douchebags? I mean, I do occasionally wear Taylor Swift’s perfume

מה שאהבתי בכתיבה היא שהיא התאימה לתקופה, ל2018 של ימינו עם אזכורי הסלבריטאים ומבחינת השפה והסגנון.

כמו בכל קומדיה רומנטית טיפוסית, היו לעיתים קלישאות ורגעים צפויים והעניינים התקדמו יחסית מהר מבחינת מערכת היחסים של הזוג.
סצנות הסקס והכימיה בין הזוג לא השתוותה בשום צורה לספרים הקודמים שלה שקראתי.  ניתן אפילו להגיד שהם היו די בנאליות ואיכזבו.

“I just fell in love. Your pussy is just so darn pretty, I wanna marry it. Can I marry your pussy? The rest of your body can stay single, I swear.”

לסיכום, נובלה חמודה להתחלת קריאה באנגלית, אם קניתן את האוסף ממליצה לקרוא אבל בהחלט לא ספר שהייתי משקיעה בו לקריאה בנפרד.

3.5 כוכבים

I’m in love— not just love, but in love— with my best friend


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קצת עלי

כאילו אין מחר / קריאן קול

עשרת הספרים הכי טובים שלי לשנת 2019